flagاوقات شرعی

حدیثعقبایی رییس اتحادیه مشاوران املاک:پذیرش دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی/ ثبات بازار تا پایان سال

ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران، در مقطع کارشناسی بدون کنکور، تا ۲۹ شهریور ماه سالجاری تمدید شد


 

به گزارش پایگاه خبری پویا؛حسام عقبایی رییس اتحادیه مشاوران املاک،در مصاحبه خبری خود با خبرنگار پویا نیوز اظهار داشت:دانشگاه علمی  کاربردی اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران با تایید وزارت علوم،حدود 2000نفر دانشجو مشغول به تحصیل  در خود جای داده و در مقاطع کاردانی و کارشناسی پذیرش  دانشجو را دارد.

وی ادامه داد: امسال برای اولین  بارجذب دانشجو در رشته کارشناسی مشاور املاک رو در کشور نمودیم که هیچ دانشگاهی در هیچ نقطه ای از ایران دانشجوی رشته کارشناسی مشاور املاک یعنی لیسانس مشاور املاک در حال حاضر جذب ننموده است.

عقبایی همچنین گفت: امید داریم با رویکرد دانش محور کردن بتوانیم سطح علمی مشاوران املاک رو بالا ببریم و سایر افراد عادی هم می توانند در این دانشگاه ثبت نام کنند ونسبت  به تحصیل در رشته مشاور املاک  ادامه تحصیل دهند.

رییس اتحادیه مشاوران املاک اظهار داشت: رویکرد ما  این میباشد که پذیرش دانشجو در مقاطع بالاتر ، بصورت علمی را در دانشگاه داشته باشیم.

وی با اشاره به تحصیل در این رشته و گرفتن مدرک آن بیان نمود:مدرک گرفته شده توسط دانشجویان در این رشته ارزش استخدامی دارد و فقط امیتازی برای مشاوران املاک نیست.

وی تاکید کرد:مهلت ثبت نام تا 25 شهریور بوده که تا 29 شهریور تمدید شد.

عقبایی گفت:در حال حاضر برای گرفتن جواز مشاور املاک احتیاجی به داشتن لیسانس نیست در هر صورت این یک زیر ساختیست که بتوانیم سطح علمی مشاوران املاک را بالا ببریم.

وی  همچنین در رابطه به وضعیت قیمت مسکن در سال 95 اظهار داشت: قیمت مسکن در سال 95  رو به رشد بوده و در شش ماهه اول سال 95 شاهد افزایش حجم معاملات بودیم و  حجم معاملات به میزانی بوده که تقریبا حدود 18 در صد شاهد افزایش حجم معاملات مسکن در شهر تهران بودیم و پیش بینی می شود که این روند افزایشی تا پایان سال 95 ادامه داشته باشد.

عقبایی در ادامه بیان نمود: رشد قیمت را در سال 95 پیش بینی نمی کنیم و در سال 95 ظرفیت افزایش قیمت وجود ندارد و تقریبا یک ثبات نسبی در قیمتها حاکم هست.

وی در توصیه ای به مردم گفت: حتما نسبت در انجام معاملات مسکن اقدام نمایند ودر این فضایی که ثبات ایجاد شده نسبت به معاملات خودشان خصوصا بازار مصرفی اقدام کنند.

در انتها رییس اتحادیه مشاوران املاک دلیل ثبات ایجاد شده در بازار مسکن را با خبرنگار پویا نیوز چنین بیان نمود:در بازار مسکن  ظرفیت افزایش قیمت وجود ندارد به این دلیل که میزان قیمت مسکن به حدی  در سالهای 91 و قبل از آن رشدداشته است که به قیمت حقیقی و واقعی خود رسیده و در سالهای بعد از92 به رکودی رسیدیم و این رکود خود تا حدودی باعث شکسته شدن قیمتها شده است و به تثبیتی رسیده که حتی در بعضی جاها ظرفیت کاهش هم وجود دارد و به همین دلیل هنوز در کشور افزایش وجود ندارد از طرف دیگردر بازار تقاضا هم  قدرت خریدی وجود ندارد و توازنی که بین عرضه و تقاضا هست  ظرفیت افزایشی را به قیمتها نخواهد داد.

روابط عمومی
روابط عمومی
95/06/29

کلیه حقوق این سایت متعلق به اتحادیه مشاورین املاک تهران می باشد
© 2005-2013 | Union of Tehran Real Estate Consultants. All rights reserved.